Pierwsze minuty spotkania zdominował zespół gospodarzy, który szybko wypracował 3 bramki przewagi. Inowrocławianie mieli wyraźny problem z agresywnie grającą defensywą Alfy i kilkukrotnie ich akcje ofensywne nie przynosiły skutku bramkowego. Dopiero dobra postawa doświadczonego Huberta Dobrzańskiego oraz Pawła Operacza pozwoliły wyrównać stan meczu na 6:6. Od tego momentu inowrocławski zespół poprawił skuteczność w ataku i odskoczył na 2 bramki przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10 dla Damy Radę.

Po przerwie inowrocławianie zmienili ustawienie w obronie wyłączając z gry najskuteczniejszego zawodnika gospodarzy Łukasza Lewandowskiego. Zmiana systemu w obronie spowodowała zamierzony efekt i Damy Radę odskoczyło rywalom na 4 bramki. Na dziesięć minut przed końcem inowrocławianie utrzymywali nadal przewagę. Dobra gra i dwa trafienia Przemysława Żywockiego oraz błędy zawodników Alfy pozwoliły inowrocławskiej drużynie odnieść pierwsze od 4 spotkań zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 25:21 dla Damy Radę.

Obecnie na dwie kolejki przed końcem sezonu inowrocławianie zajmują 3 miejsce w tabeli. Do drugiej drużyny nasz zespół traci 4 punkty. [IO]

Bramki dla Damy Radę: Żywocki 7, Operacz Paweł 6, Łukasiewicz 5, Dobrzański 3, Operacz Zbigniew 1, Kaczalski 1, Kościński 1, Fajok 1.